Drużyna FC Solto Alto bierze udział w rozgrywkach Młodzieżowej Międzyszkolnej Ligi Piłki Nożnej Siedmioosobowej. Na co dzień dzieci uczą się w szkole podstawowej w Sewilce niedaleko Madrytu.

Skład podstawowy

 

Maruda Numer 1

Camuñas, bramkarz. Ma duże uszy i wszyscy nazywają go Ucholem. Jego dwaj starsi bracia też są bramkarzami, ale on uważa, że w swojej rodzinie to właśnie on jest najlepszym bramkarzem.

 

 

Maruda Numer 2

Maruda, prawoskrzydłowy. Nikt nie pamięta, jak się naprawdę nazywa, bo ciągle tylko wzdycha i narzeka i wszyscy wołają go po przezwisku. Nawet po wygranym meczu potrafi powiedzieć: „Ojej, przecież mogliśmy pobić rekord w liczbie kolejnych porażek…”.

 

 

Marylin Numer 3

Marylin, lewoskrzydłowa, kapitan drużyny. Biega tak szybko, że nikt nie pamięta, że jest dziewczyną. Całkiem dobrze gra w piłkę i bardzo lubi rozkazywać.

 

 

Tomaszek

Numer 4

Tomaszek, środkowy obrońca. Dowód na to, że do gry w piłkę nie trzeba umieć grać w piłkę. Jest bardzo zaangażowany, często krzyczy i w ogóle bardzo się stara, ale niestety gra bardzo słabo.

 

 

Antek Numer 5

Antek, środkowy pomocnik. Wydaje się nam taki dobry, jak Messi czy Cristiano Ronaldo. Chyba nie za bardzo lubi grać z pozostałymi w jednej drużynie, bo pewnie wolałby grać w lepszej. Ale tak już wyszło, że gra właśnie w tej.

 

 

Helenka Numer 6

Helenka, wysunięta rozgrywająca. Ma największe oczy na świecie i jest tak ładna, że nie wiadomo, co więcej można o niej powiedzieć. Może to, że strzela sporo goli.

 

 

ŁamagaNumer 7

Łamaga, środkowy napastnik. Ma na imię Franek. Ostatnio ma dość kiepską passę i cała drużyna woła na niego Łamaga.

 

 

Zawodnicy rezerwowi

 

Ósemeczka Numer 8

Ósemeczka. Gra na prawie wszystkich pozycjach. Ma na imię Piotrek. Jest bardzo niski i dlatego ma zdrobniałe przezwisko. Zawsze jednak lepiej być Piotrkiem Ósemeczką, niż na przykład Cherlakiem, Kurduplem, albo czymś jeszcze gorszym.

 

 

AnitaNumer 10

Anita, rezerwowa bramkarka. Nigdy nie stała na bramce. Nosi okulary i nie widzi nadlatującej piłki, ale jest tylko rezerwową, więc nikt się tym specjalnie nie przejmuje. Przynajmniej na razie się nie przejmuje.

 

 

Trenerzy

 

Alicja

Alicja

Jest chudziutka i bardzo wysoka. Bardzo dużo wie o piłce nożnej i zawsze opowiada o genialnych piłkarzach i o legendarnych drużynach.

 

 

Filip Filip

Według niektórych mimo, że ma brodę, jest bardzo dziecinny i w ogóle nie zna się na futbolu.